Úvod >> Medzinárodný (týž)deň materských centier 2013

Medzinárodný (týž)deň materských centier 2013

IV. MDMC máme úspešne za sebou. Podujatie sa koná na celom svete a jeho súčasťou tomto roku bolo aj MC Dupajda. Snažili sme sa predstaviť úlohu materského centra, priniesť do života detí nové poznatky, kúsok umenia a spestriť život mamičiek na materskej dovolenke. Slávnostný týždeň otvorili pravidelné pondelkové Montessori aktivity, kde sa hráme inak. Detičky mali možnosť hrať sa s edukačnými hračkami, vyskúšať si zaujímavé hry s vecami každodenného života, kúpali sa vo fazuľke, zažili výbuch sopky, či si spoločne posedeli pri bylinkových čajoch a ovocnom občerstvení.

V utorok sme predstavili úplné nové aktivity pre mamičky s bábätkami od dvoch mesiacov. Baby salsa ponúka prvé jednoduché tanečné cvičenia pre mamičky. Bábätká pritom pohodlne oddychujú a počúvajú latino rytmy v baby šatke či manduke. Nasledovali tvorivo – hudobné cvičenia pre staršie detičky. Ďalej sme ponúkli úvodné hodiny hravej angličtiny pre všetky vekové kategórie detí.

Streda bola venovaná tehuľkám a všetkému, čo je potrebné vedieť, pred príchodom dieťatka na svet.

Vo štvrtok sme slávnostne otvorili vynovenú kuchynku. Financie sme získali z projektu, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska a je podporený zdravotnou poisťovňou Dôvera. Teta Majka Kucejová spolu s malými pomocníkmi upiekli najvoňavejšie buchty na svete. Kým cestíčko kyslo, ušili sme voňavé levanduľové vrecká a vankúšiky nech sa nám dobre spí. Práca to bola veru ťažká, pretože mnohí z krajčírov držali v ruke ihlu a niť po prvý krát. Celý slávnostný týždeň sme v piatok zavŕšili pôvodným predstavením bábkového divadla Animare Silva z Dolných Orešan, pod názvom „Ako sa Jano s drakom porátal.“ Po skončení predstavenia sme v MC Dupajda pokračovali výrobou vlastných ponožkových bábok. Deti milujú bábky, o čom svedčí fakt, že s ponožkami sa hrajú a rozprávajú dodnes. Tešíme sa zase o rok.

Ďakujem všetkým maminám, ktoré napriek svojim materským, pracovným a rodinným starostiam venujú toľko času dobrovoľníckej činnosti v MC Dupajda. Verím, že naša práca osloví aj Vás a prídete do prostredia, ktoré je otvorené pre všetkých. Hlavne tých, ktorým záleží na rodine, deťoch budúcnosti a ….svetovom mieri.

Janka Tuhá
MC Dupajda
Nižná, november 2013

Powered by Cincopa