Úvod >> Vianočné prípravy v Dupajde 2013

Vianočné prípravy v Dupajde 2013

...


Vianočné prípravy začali pečením voňavých medovníčkov spolu s rodičmi a deťmi. Montessori hernička rozvoňala naplno, keď sa z pece vybrali prvé voňavé koláčiky, ktoré šírili tú známu vôňu vianočných sviatkov. Deti sa z takýchto príprav neobyčajne radujú. Snažili sa ako vedeli. Niektoré skončili v brušku, tie najkrajšie si zobrali na vianočné stromčeky domov. O dielničky a prípravu sa postarala Ľubica Personová, ktorá vedie Montessori herňu. Ďakujeme.

V prípravách sme pokračovali aj v piatok 13.12.2013 Vianočným večierkom.

Už ste niekedy pili netradičné domáce horúce nápoje? My áno. A veľmi nám chutilo. Výsledkom krájania všakovakého ovocia a voňavých korenín bol chutný Pečený čaj. Všetci si ho hneď obľúbili. A keď sa popíjanie horúceho čajíku spojí s tradičnými koledami, ktoré zahrali mladí nádejní muzikanti aj s pánom učiteľom, vianočnými pohľadnicami, ktoré sme povyrábali pre celé rodiny - Vianoce už mohli pokojne začať pre všetkých.
Večierok pre nás pripravila Evka za čo veľmi pekne ďakujeme.

Všetko pekné čo sme v tomto roku spolu prežili sme ukončili varením vianočného punču na obecných trhoch v nedeľu 15.12.2013. Peniažky, ktoré sme si takto zarobili použijeme na kúpu nových pomôcok do materského centra, ktoré poslúžia deťom aj ich maminkám.

Ostávala zapriať si už len krásne a požehnané vianočné sviatky a všetko dobré do nového roka.

Program bol pripravený aj vďaka grantovému programu zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorý zriadila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska.

Janka Tuhá
MC Dupajda
Nižná