Úvod >> O nás

O nás

letak_dupajda_vnutro letak_dupajda_vrch flickr lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.1

Letáky pre Dupajdu vytvorila reklamná agentúra IMAGE Marketing

Čo robíme?

Pravidelné aktivity

Kurzy

Akcie

Služby

O nás

Materské centrá sú dobrovoľnícke organizácie, ktoré si zakladali mamičky samé. A preto sú jedinečné a výnimočné. Všetko v nich si zabezpečujú, riadia, opravujú ale aj upratujú rodičia sami.
Všetci, ktorí ich vedieme sa snažíme vytvárať bezpečný, príjemný priestor, plný pochopenia, uznania a otvorenosti. Našim cieľom je byť pri prvých skúsenostiach s rodičovstvom, pri samotnej príprave na pôrod, prvých rokoch aj krokoch života detí. Vytvárame komunitu rodičov, ktorým nie je jedno ako deti vyrastajú a kde vyrastajú. Chcú vytvárať prostredie, kde sa celé rodiny cítia dobre. To, čo je pekné na materských centrách je schopnosť mám podeliť sa o vlastné skúsenosti, vedomosti, talenty a dať ich ako dar druhým. Tu sa môžeme vzdelávať, rozvíjať, realizovať, vyžalovať, smiať, začať si dôverovať a hlavne veľa sa hrať a tešiť zo života. Proste byť mamami naplno. Všetko naše úsilie vychádza z presvedčenia, že to čo robíme má význam, robí svet krajším a veselším. A budeme rady, ak nám v tom pomôžete i vy.

Maminy sa u nás môžu s dieťatkom pohrať, kresliť si. Staršie deti, ktoré sú poobede sami doma, si tu určite nájdu priestor a zmysluplne využijú voľný čas. K dispozícii majú herňu vybavenú rôznymi hračkami, výtvarnými potrebami, šmýkalkou a hojdačkou. Vďaka starostovi obce Nižná majú deti z materského centra aj možnosť hrať sa za budovou Domu služieb, v ktorej materské centrum sídli, na čerstvom vzduchu. Nájdu tam preliezky, hojdačky, šmýkalku a pieskovisko. Poskytujeme počítačový kútik pre deti aj dospelých s možnosťou hrania vzdelávacích hier a skladačiek pre najmenšie detičky. K dispozícii su 2 PC, kopírky, skener, tlačiareň a internet. Disponujeme mini knižnicou, v ktorej sa nájdu zaujímavé tituly pre každú matku, jej priateľku aj rozvojové knihy pre deti. Okrem toho ponúkame možnosť využitia pomôcok na cvičenie pre aktívne maminy a ich ešte aktívnejšie deti. Môžu cvičiť na fit–loptách, deti na hopsadlách a karimatkách či madracoch. Vybavenie baby-kútika je nasledovné: prebaľovací pult s odkladacím priestorom a vaničkou, detská postieľka, zábavná deka pre bábätka s hračkami rozvíjajúcimi detskú motoriku a kolíska pre najmenších. V Dupajde je aj malá kuchynka, kde si môžu maminy navariť kávu, čaj a občerstviť sa dobrotami.

Dupajda funguje od 28. októbra 2005. Po získaní nejakých tých skúseností sme od januára 2006 k službám, ktoré Dupajda poskytuje, pridali opatrovateľskú službu (pre maminy, ktoré ešte nemajú dieťa v škôlke a predsa si niekedy potrebujú niečo vybaviť a pod).

Okrem pravidelného programu organizujeme výtvarné dielne pre deti, bazár a iné aktivity. Každoročne sa zapájame do najväčšej oslavy Dňa matiek Míľa pre mamu. Veríme, že aktivít u nás bude pribúdať a budeme sa spoločne tešiť na nejakú z plánovaných akcií, výstav, či predstavení našich najmenších.

Materských centier je na Slovensku stále viac. Sme zastrešované Úniou materských centier so sídlom v Bratislave. Viac informácií o všetkých materských centrách a Únii materských centier nájdete na www.materskecentra.sk